خلیج فارس یا عربی؟؟؟؟

 

 

 

ایران از گوگل به خاطر حذف نام خلیج فارس و درج نام خلیج عربی در نقشه ی گوگل شکایت کرده.

حالا گوگل انتخاب رو به مردم سپرده و یه رای گیری برگزار کرده.در حال حاضر نام خلیج عربی نزدیک به 73 درصد رای آورده.که علتش کم شرکت کردن مردم ایران هست.لطفا به این آدرس برید .و درقسمت سمت راست دایره ی خلیج فارس را کلیک کنید و بعد روی voteکلیک کنید.

این پست رو توی وبلاگهاتون قرار بدید.

www.persianorarabiangulf.com/index.php

 

 

/ 4 نظر / 17 بازدید
ADRIAN

با عرض سلام و احترام، اصولاً طبق ضوابط بین المللی تغیر اسامی جغرافیائی را نمیتوان به همه پرسی بین المللی گذاشت. چنین چیزی خلاف قوانین ملل است. چه، اگر فردا یکعده تازی بگویند ایران خیر بلکه عجمستان و بخواهند چنین مهملی را به همه پرسی بگذارند بسیار مسخره است. خلیج فارس از زمانی که این تازیان بدوی، وحشیگری و بادیه نشینی و بیابانگردی میکردند همین نام را داشته و نامی که هزاران سال است بوده با یک همچه کار مسخره و مهملی نمیتوان عوض کرد. علاوه بر این سالهای سال است که در کتب دروس تازیهای وحشی نام مورد پسندشان را مینویسند ولی این نمیتواند موجب تغییر ماهیت امر بشود.

ADRIAN

با درودی مجدد، خوب یه رأی گذاشته بشه؟! در کدام ماده از قوانین بین المللی و سازمان ملل متّحد ذکر شده که شرکت های خصوصی و یا حتی غیر خصوصی با به رأی گذاشتن اسامی جغرافیائی قادرند اسامی جغرافیائی را تغییر بدهند؟ درسته ، دنیای بلبشوئیست ولی نه اینکه هر مؤسسه و سازمانی میتواند با رأی گیری نسبت به تغیر نامهای جغرفیاوی بین المللی اقدام کند. اصلاً شکایت ایران و اقدام به شرکت در این رأی گیری از پایه و اساس غلط است. نام خلیج فارس در تمام کتب بین المللی و قوانین مربوطه کشورها و قوانین جاری سازمان ملل متّحد خیلج فارس است و این اسم جغرافیائی ثبت و شناخته شده است. شکایت و یا شرکت در این رأی گیری مسخره و مفتضح بیشتر نشان از ترس و نااطمینانیست و گرنه گوگل چه رسمیت بین المللی دارد که در تغیر نام جغرافیائی یک مملکت رأی گیری کند؟ میبخشید ولی ملت از حول حلیم توی دیگ مشمئز کننده گوگل افتاده؟؟؟ و این بسیار تأسف بار است!!!

دختر رنگی

سلام ... وبتون خیلی خوبه ... من با وبتون از طریق سایت رنگی رنگی آشنا شدم .. در خصوص این پستتون خواستم بگم این نظر سنجی جعلی هست برای اطلاعات بیشتر به این سایت برید http://www.tabnak.ir/fa/news/397075/%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AC%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3